Nummer 136 - 23 mei 2008

TOEN EN NU
Theo Kennis

Altijd heb ik priester willen worden en bij gebrek aan andere voorbeelden, vulde ik dat in met pastoor worden. Vader en moeder hebben dat verlangen bij mij opgewekt en heel veel mensen stimuleerden mij in die keuze. We hadden thuis in Heumen een goed contact met de pastoor. Hij kwam regelmatig bij ons thuis en deelde met vader de Maasbode. Zijn broer was de plebaan van de Sint-Jan. Hij kwam regelmatig logeren op de pastorie. Vaak heb ik hem als misdienaar gediend en van hem leerde ik dat de kerk groter was dan onze parochie. Ik ben in Heeswijk op het gymnasium gekomen en vandaar in de abdij, waar ik veel oud-leerlingen van het gymnasium weer ontmoette. We vonden het tamelijk streng in de abdij, er waren veel regeltjes te onderhouden waar we de zin niet van inzagen. Maar we waren met velen om elkaar te bemoedigen. Bovendien wisten we: dit alles gaat voorbij, na de priesterwijding wordt alles anders.

In 1958 ben ik priester gewijd  samen met Marcel van de Ven, Henk Weijts en Gerard Beckers. De twee eerstgenoemden zijn inmiddels jammer genoeg overleden en Gerard koos een andere weg. De priesterwijding was een grote dag en heel Heumen vierde uitbundig mijn eerste H. Mis, die helemaal in het Latijn gebeurde.

In datzelfde jaar bereikte de abdij het hoogste aantal leden, in totaal 219. Van dezen zaten er 33 in India. Nieuwe missionarissen kregen daar geen visum meer. Daarom moest er een nieuw werkterrein gezocht worden. De abt stuurde 5 mensen naar de abdij van Windberg (Beieren), 3 medebroeders trokken naar Australië, enkelen kwamen op de Fazenda in Brazilië en de abt reisde naar dat land om daar een nieuwe stichting te beginnen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt.

Na onze wijding en toen de opleiding voltooid was – ik woonde intussen op De Essenburgh – liep het allemaal anders dan ik me had voorgesteld. De prior wilde de nieuwe wijdelingen op De Essenburgh houden. Eigenlijk was er geen werk voor ons en we kregen alle drie een studieopdracht.

Over enkele weken wordt Frank van Roermund in de abdijkerk priester gewijd, hij alleen en de eerste sinds vier jaar. Frank, je start in een andere tijd dan ik: geen nieuwe stichtingen, geen nieuwe kerken  en je hebt met een heilige rest te doen. Toch wil ik deze tijd voor je positief duiden. Ook nu is de Schepper Geest bezig, anders dan toen we zongen Veni creator Spiritus, en met kracht werkt Hij uit wat Hij wil. Waar Hij waait mag jij werken.


Boekentip
Mannen van God, door Bart Demyttenaere




U kunt blijk geven van uw waardering voor Stukwerk door overmaking van een vrijwillige bijdrage op één van de rekeningen van de Abdij van Berne te Heeswijk: Postbank 1082440 of Rabobank 1201.00.908 (vermelding: 'vrijwillige bijdrage') Voor buitenlandse abonnee's: Rabobank 12.01.00.908; IBAN: NL64RABO 0120 1009 08; BIC: RABONL2U


Alle vorige afleveringen van Stukwerk-online zijn te vinden op www.abdijvanberne.nl.


Meer informatie over de Abdij op www.abdijvanberne.nl


Abonneer een vriend(in), familielid of collega.
Klik hier
.
  
 
www.abdijvanberne.nl

AGENDA

Eucharistievieringen
's Zondags om 10.30 uur
Op weekdagen om 12.15 uur


zondag 25 mei: Hoogfeest van sacramentsdag
10.30 uur eucharistieviering. Voorganger abt E. Cortvriendt o.praem
Aansluitend is er koffie en thee en gelegenheid om elkaar te ontmoeten in de Abdijhuiszaal. Iedereen is van harte welkom.

zondag 1 juni: Negende zondag door het jaar
10.30 uur eucharistieviering. Voorganger T. de Kemp o.praem

vrijdag 6 juni: Hoogfeest H. Norbertus
10.30 uur eucharistieviering. Voorganger abt E. Cortvriendt o.praem.

zondag 8 juni: Tiende zondag door het jaar
10.30 uur eucharistieviering. Voorganger B. Kersten o.praem.
Aansluitend is er koffie en thee en gelegenheid om elkaar te ontmoeten in de Abdijhuiszaal. Iedereen is van harte welkom. Ook de wereldwinkel zal open zijn.



Programma thema-weekends en bezinningsweken

8  - 12 juni : Retraite-dagen voor religieuze mensen
God sloot een verbond met de mens en plaatste zijn regenboog. God sloot een verbond met ieder van ons, hoe bont van kleur we ook zijn, hoe verschillend we ook zijn.

23 – 28 juni en 7 – 17 juli: Retraite Het rijk van God
Ofschoon het Rijk van God het voornaamste thema is van Jezus' verkondiging, vinden we nergens in het evangelie een omschrijving van dit begrip. Jezus sluit aan bij de toenmalige joodse voorstellingen van het Rijk van God. Het nieuwe van Jezus' boodschap over het Rijk van God is, dat hij het niet naar de toekomst verschuift.

30 mei -1 juni: Vergeven, kan dat eigenlijk wel>
Het woord vergeving roept gedachten op aan diep ingrijpende negatieve ervaringen van mensen die hen door anderen, of door een ‘systeem’, zijn aangedaan. Het roept gevoelens op van machteloosheid, van: wat gemeen, dit heb ik niet verdiend. Waarom wordt mij dit aangedaan? Ik heb toch zeker recht om kwaad te zijn?


Meer informatie bij:
Gastensecretariaat Abdij van Berne
Tel. 0413 299284
Email:
gastensecretariaat
@abdijvanberne.nl


Zie ook: www.abdijvanberne.nl


NIEUWS
voor het meest actuele nieuws. klik hier


ADRES
Abdij van Berne
Abdijstraat 49
Postbus 60
5473 ZH Heeswijk
tel: 0413-299299
fax: 0413-299288
stukwerk-on-line@
abdijvanberne.nl


© Abdij van Berne
 
    $subst('Recip.FullName'), je bent geabonneerd met dit e-mailadres:
    $subst('Recip.EmailAddr').
    Abonneren, wijzigen en opzeggen doe je eenvoudig zelf door hier te klikken.
    Ook om vrienden aan te melden of je e-mailadres te wijzigen.