Nieuws ZA 14 Mrt

Familieleden heeroom Otto Paymans bijeen in Abdij van Berne

Op zaterdag 7 maart kwamen ruim 80 familieleden van heeroom Otto Paymans naar de Abdij van Berne om meer te weten te komen over ruim 40 jaar leven en werk voor de allerarmsten in India. Hij werd getypeerd als pionier, woudloper, sociaal werker, medicijnman, landbouwconsulent, bestuurder, bouwkundige, jager en waterbronnenvinder.

Hutje in de jungle
Joost Sitskoorn: “Heeroom kwam uit een groot bakkersgezin in Tilburg. Als 11-jarige ging hij op kostschool in Heeswijk-Dinther en trad op 8 oktober 1917 in als norbertijn in de Abdij van Berne, waarbij hij de kloosternaam Otto aannam. Hij wist al jong dat hij naar de missie wilde en vertrok eind 1933 naar India. Vanuit een armoedig hutje in het Mandla-district werkt hij met de Gonds en de Baiga’s, stammen die tot de oorspronkelijke bevolkingsgroepen van India behoren. Pas na 15 jaar kwam hij voor het eerst terug in Nederland.”

Analfabetisme bestrijden
Paymans wist het vertrouwen van de mensen te winnen door op al zijn tochten (te paard, op te fiets en te voet!), zijn medicijnkoffertje mee te nemen. Hij zorgde voor watervoorziening en stichtte ruim 100 basisscholen om het analfabetisme te bestrijden. Joost: “Na ruim 40 jaar kwam hij in 1976 weer terug naar de Abdij van Berne in Nederland. Hij was enorm van het land gaan houden en reisde diverse malen terug naar India om de mensen te bezoeken. Toen dat niet meer kon, vroeg hij mij om dat te doen. Heel bijzonder.”

Elke euro telt
Tot slot liet Anja Bekkers zien dat zijn pionierswerk goed is voortgezet door norbertijnen uit India zelf. Zij zetten zich met hart en ziel in voor kwalitatief goed onderwijs, gezondheidszorg, sociale voorzieningen, werk en inkomen. Anja: “Als Stichting Solidair met India ‘bedelen’ wij nu om geld, zodat de allerarmsten een toekomst krijgen. Dat kan via IBAN NL18 RABO 0120 110 660.”

Familie viert het leven van heeroom
De familie was onder de indruk van hoe Otto Paymans zijn schouders heeft gezet onder onderwijs en ontwikkeling van de allerarmsten in India. Na de rondleiding in de abdij, was er tijd om gezellig bij te kletsen in het Proeflokaal van Berne Abdijbier. Kortom: een geslaagde bijeenkomst, waarin de familiebanden werden aangehaald.

Bron/foto’s: Solidair met India

Reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Anderen lezen ook

Nieuws
Eigen brouwerij Berne Abdijbier wordt werkelijkheid
Lees verder MA 09 Mrt
Nieuws
Bijeenkomst over Fulco van der Heijden
Lees verder VR 23 Jan
Nieuws
Joop Donkers nieuw bestuurslid Solidair met India
Lees verder VR 09 Jan
Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief